Ajanslar tek bir ağızdan yazdı… Odatv hakikati öğrendi… Korhan Berzeg gerçekleri

Balıkesir’in Gönen ilçesinin Armutlu Köyü’nde(Mahallesi’nde) ekonomist Korhan Berzeg, 17 Haziran 2023’te sabah yürüyüşü için evinden köpeği Tina ile beraber çıktı ve bir daha kendisinden haber alınamadı. Balıkesir İl AFAD Müdürlüğü koordinasyonunda yürütülen arama çalışmaları 130 gün sürdü. Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek’in de hocası olan Berzeg’ten hiçbir iz bulunamaması üzerine çalışmalar sonlandırıldı.

Çalışmaların sonlandırılmasından 182 gün sonra ise Berzeg’ten ilk ize rastlandı.

AVUKATLAR ODATV’YE KONUŞTU

Günler sonra Berzeg’e dair ortaya çıkan ilk izi ise ajanslar tek bir ağızdan yazarken Berzeg Ailesi’nin avukatları Gülcan Odaman ve Emre Akkaş Odatv’ye konuştu.

Avukatlar Berzeg’in yaşadığı köyün yakınındaki ormanlık alanda kendisine ait cüzdanı, ehliyeti, kredi kartı ve kimlik kartının yanı sıra 83 yaşındaki ekonomiste ait olduğu düşünülen parçalanmış kıyafet parçaları ile insana ait olduğu düşünülen kemik parçaları bulunduğunu kaydettiler. Odaman ve Akkaş, kemik parçalarının, cüzdanın ve kıyafet parçalarının üst üste ya da dip dibe değil ancak birbirlerine yakın bir çevrede bulunduklarını aktardılar.

BÜTÜN BİR BEDEN DEĞİL PARÇA KEMİKLER BULUNDU

Avukatlar ayrıca, bulunan kemik parçalarından bütün bir beden oluşturulamayacağını da ekledi.

JANDARMA TEKRAR ARAŞTIRMA BAŞLATTI

Avukat Gülcan Odaman, arama çalışmaları durdurulduktan günler sonra yaşanan gelişme için “Bir kişinin bulması ve ihbarı üzerine Jandarma konuyla ilgili tekrar araştırma başlattı” dedi.

“DOSYADA GİZLİLİK KARARI VAR”

Avukatlar dosyada gizlilik kararı olduğunu ifade ederken Berzeg’in cüzdanının, kıyafet parçalarının ve kemik parçalarının civarda yaşayan köylü vatandaş tarafından bulunduğunu söylediler.

ADLİ TIP SÜRECİ İŞLEYECEK

Bu dakikadan sonra adli tıp sürecinin işleyeceğini kaydeden Odaman ve Akkaş kemik ve kıyafet parçalarının Korhan Berzeg’e ait olup olmadığına dair nihai sonuca bu şekilde varılacağını belirttiler. Öte yandan Avukat Emre Akkaş adli tıp sürecine dair, “2-3 hafta içerisinde netice almayı bekliyoruz” dedi.

“AİLE YIKILDI”

Akkaş, ailenin sürecin sonuçlanmasını beklediği söylerken, “Çok yıkıldılar. Bir yandan bulunması bir sonuçlanma ama bir yandan da olumsuz bir sonuçlanma. Angela çok üzgün. Sonucu bekliyoruz şu anda” dedi.

Arda Ormancı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x